הליקובקטר

הליקובקטר - חיידק בקיבה

יש לכם אויב מבפנים. קוראים לו הליקובקטר. מדובר בחיידק מאוד שכיח באוכלוסייה.

בניגוד לחיידקים אחרים, הליקובקטר הינו חיידק בעל שרידות גבוהה אשר מפרק שתנן (UREA) ליצירת אמוניה. האמוניה אשר סותרת את חומציות הקיבה מאפשר לחיידק הליקובקטר להיצמד לתאים בקיבה וליצור תגובה דלקתית אשר בתורה גורמת למוות של תאי הקיבה מסביב. התהליך הזה יכול לגרום לפצע בקיבה, מה שקרוי בשפת העם אולקוס ובשפה הרפואית – כיב. כמעט אצל כל האנשים שיש להם כיב בתריסריון מוצאים את החיידק וכן אצל כ- 90% מהאנשים שיש להם כיב קיבה, כך שכיום חלק בלתי נפרד מהטיפול בכיב הקיבה כולל את הכחדת החיידק. הליקובקטר לא גורם לכיב בעצמו, אלא מחיש את התהליך שנגרם מחומציות הקיבה ומהאנזימים בקיבה.

כיצד נדבקים בהליקובקטר?

כיום ידוע, שאם החיידק יושב אצל אחד מבני המשפחה, במקרים רבים נמצא אותו גם בשאר בני הבית. דרך ההדבקה היא כנראה על ידי מעבר דרך רוק, היגיינה לקויה, מחסור בנוזלים עקב הרגלי שתייה לקויים, עצירות ואפילו נזקי עישון מקנים לו סביבה מושלמת לקינון. ניקוי פנימי של הגוף שלנו מנסה להגן עלינו מפני חומרים מסוכנים על ידי הרחקתם, ועטיפתם בריר או שומן כדי שהם לא יגרמו לחוסר איזון או לתגובה חיסונית.

העומס האדיר של רעלנים הקיימים כיום בכל מקום, מכביד על הגוף ועל מערכות ההפרשה שלא מצליחות להשתלט על סילוקם ולעמוד בקצב. רמת הרעלנים בגוף עולה, הם מצטברים, מפריעים לספיגת ויטמינים ומינרלים מהמזון, מהווים מצע נהדר להתפתחות חיידקי הליקובקטר. ניקוי הגוף מרעלים הוא תהליך נהדר שמייעל את פעולת נטרול הטוקסינים הטבעית של הגוף, מייעל את הפרשת הרעלים על ידי הכבד, ועוזר להביא להפגת בעיות שברוב הסיכויים לא קישרו אותם עם עודף רעילות בגוף.

מרכז סאקר - ניקוי רעלים

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

ניקוי רעלים מהגוף סרטון

מבחן ניקוי רעלים